Sportowa Czwórka Radom 1:2 ULKS Bogdańczowice

Ładowanie...

Aktualności

3 punkty dla ULKS-u

• autor: tesia, 2012-05-08 14:20

W wyjazdowym spotkaniu z Jaskółkami Chorzów  ostatnią drużyną tabeli ULKS Bogdańczowice wygrał pewnie  5:0.

Pierwsze fragmenty meczu toczyły się z wyraźną przewagą piłkarek z Bogdańczowic, ale po strzałach Dominiki Małychy, Mileny Zielińskiej, Weroniki Cichockiej, Teresy Kaczerewskiej i Moniki Kowalczyk  piłka omijała bramkę chorzowianek, bądź lądowała na ich poprzeczce. Zawodniczki z Chorzowa ograniczały się do wybijania piłki i rozpaczliwie broniły się przed utratą bramki. Z upływem czasu przewaga uelkaesiaczek rosła z każdą minutą, ale piłkarki ULKS-u w sytuacjach strzeleckich wykazywały się wyjątkową nieskutecznością. Pierwsza bramka padła w 40 min, rzut karny odgwizdany za faul na M. Zielinskiej na bramkę zamieniła T. Kaczerewska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Po zmianie stron piłkarki z Bogdańczowic nie schodziły z połowy rywalek, spokojniej rozgrywały piłkę, wyprzedzały swoje przeciwniczki i zagrały z lepszą skutecznością  strzelając rywalkom 4 gole. Na listę strzelczyń wpisały się: 46 min B. Rybot, 48min Ż. Garbicz, 67 min M. Kowalczyk, 80 min głową M. Zielińska.