Sportowa Czwórka Radom 1:2 ULKS Bogdańczowice

Ładowanie...

Aktualności

Pucharowe zwycięstwo

• autor: Tesia, 2012-09-16 20:44

Kibice kobiecego futbolu, którzy w niedzielne popołudnie wybrali się na stadion przy ulicy Północnej w Opolu obejrzeli bardzo dobre spotkanie. W pucharowym pojedynku zawodniczki ULKS Bogdańczowice nie dały szans piłkarkom Unii Opole wygrywając spotkanie 7:0.

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Bogdańczowiczanek, które szybko osiągnęły przewagę w środkowej strefie boiska i raz za razem przeprowadzały ataki na bramkę miejscowych. Po jednej z pierwszych akcji Moniki Kowalczyk piłka trafia słupek, po akcji Moniki Latańskiej piłka ląduje na poprzeczce. W 13 minucie po faulu z prawej strony boiska na Żanecie Garbicz piłkę w pole karne dośrodkowuje Teresa Kaczerewska, a Kowalczyk strzałem głową pokonuje bramkarkę miejscowych. Chwilę później kolejna akcja Kowalczyk i odbitą od słupka piłkę do bramki kieruje Janina Ficek. W 25  minucie faulowana Katarzyna Gaweł sama wykonała stały fragment gry i technicznym uderzeniem podwyższa wynik na 3:0 dla ULKS-u. W 35 minucie Żaneta Garbicz asystuje Kaczerewskiej, która strzałem sprzed pola karnego podwyższa na 4:0. Wynik pierwszej połowy ustaliła Kowalczyk. Po indywidualnej akcji Monika lobem pokonuje bramkarkę Unii.

Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. Mające przewagę uelkaesiaczki konstruowały swoje ataki na bramkę rywalek. W 70 minucie z narożnika boiska futbolówkę dośrodkowuje Monika Latańska wprost na nogę Gaweł, która podwyższa wynik. W 80 minucie spotkania pada ostatnia bramka. Po akcji lewą stroną Kowalczyk dogrywa piłkę do Ficek, która umieszcza piłkę w siatce.

Zawodniczki ULKS Bogdańczowice rozegrały bardzo dobre spotkanie wyjazdowe. Spotkanie na pewno mogło podobać się kibicom z racji wielu podbramkowych sytuacji.

W drugiej rundzie piłkarki z północy Opolszczyzny zagrają z doświadczonym zespołem Rolnika B. Głogówek.