Sportowa Czwórka Radom 1:2 ULKS Bogdańczowice

Ładowanie...

Aktualności

Wysokie zwycięstwo z Chorzowem !

• autor: rybciaaaaa90, 2010-11-01 05:07

ULKS poważnie potraktował mecz z najsłabszymi w tabeli Jaskółkami, pokonując zespół z Chorzowa aż 8:0. Dzięki temu zwycięstwu, Uelkaesiaczki zajęły na koniec rundy jesiennej 5 miejsce!

W słoneczny, ostatni weekend października, ULKS od pierwszego gwizdka sędziny dominował na boisku. Mimo tego, piłkarkom z Bogdańczowic brakowało na początku tego spotkania zimnej krwi w sytuacjach pod bramką rywalek. Dogodnych okazji nie wykorzystały miedzy innymi Teresa Kaczerewska, Beata Rybot i Żaneta Garbicz.

Festiwal zdobywania goli rozpoczęła dopiero w 25 minucie Daria Stramowska, która dobiła strzał Beaty Rybot. Minęły zaledwie 4 minuty i zespół przyjezdnych prowadził już 2:0, po tym jak świetnym uderzeniem z około 30 metrów popisała się Teresa Kaczerewska.

Chwilę później swój pierwszy, lecz niecelny strzał na bramkę Mileny Krawczyk, oddały piłkarki Jaskółek. W 39 minucie ładną, kombinacyjną akcję przeprowadził ULKS, ale Monice Latańskiej zabrakło precyzji przy podaniu do Beaty Rybot. Skrzydłowa z Bogdańczowic, mogła po chwili dwukrotnie podwyższyć rezultat, jednak nie wykorzystała dośrodkowań kolejno Teresy Kaczerewskiej i Żanety Garbicz.

Jak jednak mówi słynne powiedzenie: co się odwlecze to nie uciecze - i tuż przed gwizdkiem sędziny, wieńczącym koniec pierwszej połowy, Beata Rybot strzałem pod poprzeczkę, podwyższyła rezultat na 3:0 dla swojego zespołu.

Obraz gry w drugiej części spotkania nie uległ zmianie. Podopieczne Mirosława Krzyształowicza od początku tej połówki odważnie zaatakowały i między 48 a 56 minutą zdobyły trzy gole. Najpierw rzut wolny pewnie wykonała Teresa Kaczerewska; na 5:0 pięknym strzałem podwyższyła Monika Kowalczyk, by w końcu, po podaniu Darii Stramowskiej, swojego hat-tricka zaliczyła Kaczerewska.

W tej chwili mieliśmy już 6:0 dla ULKS-u. I na tym nie koniec. W 61 minucie za Dżesikę Jaron na boisku pojawiła się Dominika Bar, która krótko po wejściu na boisku mogła zdobyć bramkę, jednak skuteczną interwencją popisała się golkiperka Jaskółek. Mimo sporej różnicy umiejętności, zawodniczkom z Chorzowa nie można było odmówić woli walki, gdyż do samego końca ambitnie walczyły o każdą piłkę, często jednak przerywając akcje przyjezdnych faulami.

W 71 minucie swojego kolejnego, czwartego gola w tym meczu, zdobyła Teresa Kaczerewska. Moment później szczęścia próbowała Magda Jarczewska, lecz piłkę minęła tym razem bramkę. W 84 minucie, ostatniego gola w tym meczu zdobyła Beata Rybot, która dobiła piłkę po strzale Dominiki Bar. Drugie trafienie w tym meczu zawodniczki ULKS-u, ustaliło wynik spotkania na 8:0, mimo że w samej końcówce spotkania klub z Bogdańczowic miał okazje ku temu, by uzyskać rezultat dwucyfrowy.

Najważniejsze jednak były trzy punkty oraz pewny, ofensywny styl gry Uelkaesiaczek, które odniosły swoje najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, dające im na koniec roku 5 miejsce w tabeli grupy śląskiej II ligi, ze stratą tylko punktu do wiceliderek z Częstochowy.