Sportowa Czwórka Radom 1:2 ULKS Bogdańczowice

Ładowanie...

Aktualności

W końcu zwycięstwo! Rolnik II - ULKS 1:3 (0:1)

• autor: rybciaaaaa90, 2011-04-18 12:22

ULKS wygrał w niedzielę swój pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Piłkarki z Bogdańczowic pokonały rezerwy Rolnika B. Głogówek 3:1 !

Z początku spotkanie było dosyć wyrównane. Obie drużyny próbowały wyjść na prowadzenie, jednak żadnej się to nie udawało. Po dwudziestu minutach mecz zakończył się dla naszej lewoskrzydłowej - Dominiki Bar, która doznała urazu kostki i musiała opuścić plac gry. Za nią na boisku pojawiła się Justyna Ganczar.
Gdy już wszystko wskazywało na to, że zawodniczki będą schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem, indywidualną akcję przeprowadziła Żaneta Garbicz, która minęła dwie przeciwniczki i strzałem w okienko umieściła piłkę w bramce Rolniczek.
Po przerwie znów dziewczęta toczyły zaciętą walkę, ale kolejnego gola kibice zobaczyli dopiero w 78 minucie. Wtedy to Rolniczki wpakowały futbolówkę do naszej bramki doprowadzając do remisu. Jednak takim wynikiem gospodynie nie cieszyły się długo. Chwilę później Monika Latańska po wznowieniu gry ze środka boiska, długim podaniem uruchomiła, znajdującą się w polu karnym, Milenę Zielińską, która przelobowała golkiperkę i dała ULKS-owi prowadzenie. Już siedem minut później Uelkaesiaczki znów pokazały kto rządzi na boisku. Po ładnej wymianie podań zawodniczek z Bogdańczowic, długą piłkę w pole karne posłała Asia Bielska, a tam czekała już Żaneta Garbicz, która wiedziała, co z tą piłką zrobić - pewnym strzałem po ziemi po raz kolejny pokonała bramkarkę Rolnika, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.
ULKS może więc cieszyć się trzema punktami, dzięki którym awansował z szóstej na piątą lokatę w tabeli, wyprzedzając Wisłę Skoczów.
Teraz wszystkie drużyny czeka przerwa świąteczna, a piłkarki wznowią mecze już 30 kwietnia, kiedy to ULKS Bogdańczowice zmierzy się na swoim boisku z drużyną KS Czarni Sucha Góra Bytom.

LKS Rolnik II B. Głogówek - ULKS Bogdańczowice 1:3 (0:1)

Bramki:  Spital (78') - Garbicz (43',86'), Zielińska (79')

ULKS: Stramowska - Czech (46. Bielska), Dajdok, Kaczerewska, Barwicka - Jaron, Latańska, Kowalczyk, Bar (20. Ganczar) - Zielińska, Garbicz